10 серп. 2011 р.

Долма. Три фаршированных перца

 Так, я знаю, шо кажучи "долма" - абсолютна більшість згадує "Міміно" і незабутній діалог Рубіка і Валіко: "-Валіко, ти любішь дол-ма? -Нед!- Ето потомушто у вас нє умєют готовіть долма!"- і при цьому має на увазі "голубці з виноградного листя". Онлі. Насправді це не зовсім так...

Долма, толма, сарма - це назва цілої групи блюд, які об'єднує: а)  начинка фаршем овочей (листя) б) походження з території екс-Османської Імперії, а тобто: від Каказу до Марокко, від Балкан до Нильських порогів (Крим і Таврія, як ви розумієте, теж сюди потрапляє)
Наразі ми приготуєм долму у вигляді фаршированого перця (хоча при словах "фарширований перець" мені завжди чомусь видівся крутий чювак на астон-мартіні шонайменше, з годинником омєга етц- джеймс бонд, корочє:.)
Шо нам потрібно?
Власне перці (покрупніше і посочніше), власне фарш (який вам більше до вподоби), зелень- обов'яково! - морква, цибуля, часник, рис і для соусу сметана і томатна паста (я традіційно використовую сацибелі)
.. поки вариться до пів-готовності рис
 помиті і вичищені перці на розігрітій олії трохи.. обсмажуєм? ні, скоріш прогріваєм
 а от овочі: морква (кажуть, краще терти, але шо нам, козакам- важко порубати? :.), цибуля, часник і спеції - онде ви бачите кумін - обсмажуєм ретельно
 .. і змішуєм чотири інгрідієнти майбутньої начинки: рис, фарш, смажені овочі і мілко рублену зелень (в мене кіндза з петрушкою 1:1)
 .. і власне фаршируєм
 .. тим часом сметану з томатною пастою ретельно вимішуємо, додаєм кипятку
 .. і заливаєм долма
доводим до кипіння і тушим хвилин 40. Потім даємо настоятись, і ВУАЛЯ:
СМАЧНОГО! :.)

1 коментар: