20 груд. 2011 р.

Фейджоада

Шоб Ви понімали в колбасних обрєзках...
Бразилія, Бразилія.. Далека країна білого піску, білих парусинових штанів, футболу, кави, Рубенса Барікелло і.. фейджоади! 
За історією, фейджоада отримала назву від чогось чорного- чи то квасолі, яка використовується при її приготуванні, чи то від кольору шкіри рабів, головною стравою яких вона була. Але, як будь-яка колись незначна страва стає візитівкою національної кухні, і вже шикарні гринго замовляють її в ресторанах Копакабани.. Зустрічайте: Фейджоада!
Нам знадобиться: власне темна квасоля (в мене, з огляду на далекість від Бразилії- вона двокольорова;), помаранч (одного досить) і власне "колбасні обрєзки": тобто асорті з усіх видів м'яса, ковбаси, шинки, яку Ви маєте на данний момент. В мене задіяні: грудинка, вже вчора смажена свинина, копчений окорок, сосиски для гриля, сало, ковбаса варена, мисливскі сосиски і навіть залишки куриці.
Квасолю, знамо, замочуємо на ніч...

 на чесночно-цибульній заправці трохи підсмажуємо частину м'ясного асорті, вкидаєм власне квасолю і додаєм води. На повільному вогні варим десь з годину. Не солим! Бо, як відомо: хочете, шоб ваша квасоля ніколи не зварилась- посоліть її
 можна додати трохи соєвого соусу, лаврове листя, душистий перець, кмин.. за смаком
 тим часом дрібним наші запаси ковбаси
 і вкидаєм вже в майже готову квасолю. Додаєм ще води і варим ще приблизно з пів-години
 додаєм солодкого перцю крупними шматками і власне помаранч. Тепер можна посолити і додати чілі і чорного перцю
 уварюємо все це ще з хвилин 20, орієнтуєчись на готовність квасолі
 для густоти додаєм борошна- оскільки з маніоковим в мене чогось не склалось- використовуєм звичайне. І вершкового масла (чи сметани)
 Маємо:
СМАЧНОГО! ;)
Bon Appetit!

Немає коментарів:

Дописати коментар