21 квіт. 2012 р.

Класифікація ножів за призначенням

      Кожен спеціалізований ніж має свою         форму, масу і розміри. Така різноманітність пов'язано з відмінностями властивостей         тих продуктів, для яких призначений той або інший ніж. Щоб різання         продуктів не доставляла вам труднощів, технологи ножового виробництва         подбали про вашому зручності і розрахували найбільш вірні форми і розміри         рукояток і лез. Слід пам'ятати, що ножі різних фірм обов'язково будуть         відрізнятися, але загальні риси спеціалізованих ножів зберігаються.
  
        Крім перерахованих вище ножів в набір можуть входити допоміжні предмети,         які в повсякденній практиці часто замінюють звичайним ножем. У деяких         випадках така заміна просто незручна, в інших - небезпечна.
      Нижче наведені ілюстрації, короткий опис         і призначення найбільш типових і часто зустрічаються ножів на прикладі         виробів фінської компанії Fiskars .
        1.           Ніж для чищення овочів, фруктів і коренеплодів має коротке лезо           прямий або увігнутої форми.
  
2. Філейний ніж не сплутаєш ні         з яким іншим - він самий довгий і вузький. Цей ніж призначений для відрізання         тонких і рівних шматків м'яса або риби. Розріз буде рівномірним і акуратним,         якщо його робити одним рухом ножа, а це можливо тільки якщо         лезо ножа довге. Вузьке лезо для того, щоб продукт не прилипав         до поверхні і не м'яв.
3. Хлібний ніж . Деякі сорти         хліба мають міцну кірку і рихлу серцевину. При нарізуванні такий хліб         мнеться і набуває неестетичний вигляд. Щоб цього не відбувалося,         застосовують спеціальний хлібний ніж. Він має довге лезо з хвилястою         ріжучої крайкою, тому хлібну кірку він ламає, а м'яку серцевину         ріже як звичайний ніж. Цей ніж підходить також для розрізання кавуна або         дині.
Ніж для томатів схожий на хлібний         ніж, але менше за розмірами. Його лезо теж хвилястої форми, щоб без         проблем розрізати щільну шкірочку, не пом'явши м'якої середини.
4. Ніж для сиру . Всі знають, як         непросто нарізати м'які сорти сиру без того, щоб не пошкодити шматки.         Це відбувається через те, що сир прилипає до ножа і ламається при звичайному         русі ножем взад-вперед. Щоб позбутися від такої неприємності, потрібно         застосовувати ніж для різання сиру. Скибочки відрізаються одним рухом зверху         вниз, тому для зручності робочої руки цей ніж має лезо зігнутої         форми.
5. Ніж загального призначення . У набір         можуть входити декілька ножів загального призначення різної довжини. Вони не мають         будь-яких характерних особливостей і призначені для грубої різання картоплі         і подібних овочів.
6. Кухарський ніж - найбільший         і масивний. Він має широке лезо зі злегка закругленою ріжучої крайкою.         З його допомогою чистять, ріжуть і нарубают великі овочі, наприклад, капусту.         Варто відзначити, що для цих же цілей в наборі додатково буває тесак         з широким прямокутним лезом.
 7. Ніж для м'яса має характерну         вигнуту форму з розширюється до вістря лезом. Така форма дозволяє         концентрувати зусилля в певному місці леза, що дозволяє без         особливих зусиль розрізати навіть дуже жорстке або жилаве м'ясо.
Ніж           для нарізки використовується для акуратної різання дуже тонких шматочків           шинки, лососини, фруктових пирогів і бісквітів. Цей ніж має довге           лезо, на якому можуть бути поперемінно розташовані поглиблення на           кожній стороні ріжучої кромки. При різанні в цих поглибленнях утворюються           повітряні кишеньки, тому продукт не прилипає до ножа, які б тонкі           шматочки ви не різали.
      8. Іноді в наборі буває ніж         для відділення м'яса від кісток , схожий зовні на філейний ніж, але коротше,         і має сильно закруглене до вістря лезо. 
    9. Ніж для масла виділяється дуже         широким і коротким лезом. Самий тупий з своїх побратимів.
     10. Ніж для чищення картоплі вже         зовсім не схожий на ніж. На перший погляд, самий непотрібний предмет, але         лише до тих пір, поки ви його не спробуєте в роботі.
   11. Сталева лопатка призначена         для перевертання шматків м'яса або риби при смаженні на сковорідці. Використовується         також для подачі омлетів, тортів, тістечок і тому подібних продуктів.
      12. Пластмасова лопатка потрібна         для того ж, що й сталева, але при використанні сковороди з тефлоновим         покриттям. Звичайна лопатка (сталева) залишає на тефлоні подряпини, і         з часом їжа стане пригорати і на такий сковороді.
      Кухонні ножиці схожі на звичайні         як за формою, так і за призначенням. Однак ці ножиці мають більш потужні         ручки і леза, щоб без праці можна було різати такі матеріали, як,         наприклад, щільний картон, з якого роблять молочні пакети.
      13. Ножиці для обробки риби мають         короткі леза і потужні міцні ручки, як у садового секатора. Призначені         вони для відрізання плавників, хвостів і риб'ячих кісток. Для зберігання в закритому         положенні ножиці забезпечені фіксатором.
      14. Ножиці для оброблення птаха         за призначенням схожі на ножиці для риби. Ними зручно відсікати щільні         або тверді частини птиці, наприклад, лапки, гребені й пір'я. Для перерізання         кісток на ножицях передбачена фігурна виїмка. Також є фіксатор         для безпечного зберігання.


Взято: http://megaservice.com.ua/kr/1112-Klassifikaciya_kuhonnyh_nozheiy.html

Немає коментарів:

Дописати коментар