25 груд. 2012 р.

Спагетті болон'єзе

Яким чином ця чудова страва перетворилась на "макарони по-флотські"- загадка історії. В мене теорія, що вона була запозичена з турецького флоту,а там, як відомо- керували італійці (навіть офіційна мова флоту була італійська). Але не суть.. Готуймо як кому зручніше- макарони по-флотські чи спагетті болон'єзе..

Головне в цій страві- звісно, соус, який і є влане "болон'єзе", тому заправляти їм можна не тільки спагетті чи макарони, а й каші чи навіть картоплю- на Ваш смак
Нам буде потрібно:
- фарш (свиний чи свино-яловичина. Мішати з курячим, шо виправдовує себе в котлетах- не раджу, бо в процесі приготування- на відміну від котлет- ці фарші ведуть себе по-різному, і в результаті Ви будете мати рівномірний соус, з якого стирчать шматки курятини, шо суттєво псує зовнішній вигляд соусу)
- цибуля, часник і морква для основи соусу
-томатна паста (чи свіжі помідори, томатний сік, соус сацібелі, кетчуп- коротше, шось томатне на Ваш смак)
- десь з пів-склянки бульону (біле чи червоне вино)
- спеції: коріандр горошком, кмін, чорний перець горошком і шось з сухих трав: базилік, орегано чи, наприклад, естрагон
- твердий сир

На повільному вогні (італійці взагалі полюбляють slow cooking) у великій кількості олії доводимо дрібно посічену цибулю, часник і моркву з додаванням спецій до пів-м'якого стану. Далі все тепло буде забирати фарш, тому якшо не хочте хрустіти твердою морквою- а воно ні до чого- витратьте трохи часу на її доведення до відповідного стану.
Відбираєм трохи основи для "чисто-томатного соусу" і ставим паралельно невелику посудину, додаючи туди все томатне, шо є, бульон, вино, спеції і трави. Хай собі кипить потроху- не забуваєм перемішувати і його. В самому кінці туди бажано накрошити дрібно посіченої зелені.

Вкидаєм в головну кастрюлю (сковородку) фарш і починаєм його перемішувати, рівномірно його обсмажуючи і з іншого боку- не даючи йому зліпитися в одну велику котлєту.
Коли фарш вже "зхопився" - став сірого кольору- починаєм додавати бульон, вино, і трохи пізніше- томатну заправку.
І далі на нас очікує довге перемішування з подрібненням нашого соусу- тому шо чим дрібніші фракції соусу- тим він кращий. Я використовую перетирання зліпшихся шматків між двома дерев'яними лопатками - але це потребує певної вправності, шоб фарш не розлітався з-під них по плиті;)
Мішаєм-перетираєм-додаємо рідини по мірі википання. І там десь з годину-півтори. Соус має стати рівномірної консистенції без вагомої видимості зерен фаршу і шматків моркви, однородного темно-засмаженого коричньового кольору.
Даємо трохи википіти рідині- і вуаля: наш соус готовий!

Відварюємо спагетті (звісно, аль-денте;), зверху викладаєм наш Соус Болон'єзе, поливаєм томатним соусом (за який ми, сподіваюсь, не забули;), притрушуємо тертим сиром, зелень, чорний мелений перць- готово!
СМАЧНОГО, сеньори!;)

Немає коментарів:

Дописати коментар